07.05.2018.admin

X Festival rada srednjih škola

Zenica je u subotu, 5.5.2018. bila domaćin 10. festivala rada tehničkih i stručnih škola u BiH, na kojem je svoje radove izložilo oko 900 učenika iz 72 škole iz naše zemlje te gosti iz Kragujevca, koji je ujedno bio i 19. festival rada tehničkih i stručnih škola u FBiH. Festival su zajednički organizirale četiri zeničke škole: Tehnička škola, Mješovita srednja škola “Mladost”, Mješovita srednja industrijska škola i Mješovita srednja škola Zenica, čiji je direktor Admir Terzić i pozdravio goste u ime organizatora.

Na prvom mjestu pozdravljam učenike-takmičare i njihove mentore, koji su ih pripremili za ovo takmičenje. Nadam se da će biti zadovoljni postignutim rezultatima, a želim im i dozu sreće, koja im je sigurno uvijek potrebna- poručio je direktor Terzić, koji je gostima poželio da se ugodno osjećaju u Zenici te da kućama ponesu lijepe uspomene. Festival je otvorio resorni ministar u Vladi ZDK Mensur Sinanović, koji je istakao kako mu je pripala čast da otvori ovu smotru. – Zahvalio bih se svim partnerima u organizaciji ovog festivala rada, a posebno Vladi i predstavnicima Vlade Švicarske, privrednim komorama…Želim vam puno uspjeha na ovom festivalu rada- poručio je Sinanović.

Što se učenika iz naše škole tiče, osvojena su 2 prva mjesta (poljoprivredni tehničari i poslastičari) i 2 druga mjesta (pekari i veterinarski tehničari).