Naša škola u periodu od maja do decembra 2021.realizovala je projekat Servisnog učenja čiji je organizator MIOS Tuzla, a koji je podržan od strane Pedagoškog zavoda Zenica.
Projekat je uključivao seminar za nastavno osoblje i menadžment škole.
Nosioci projekta Servisnog učenja su prof. Elvedina Kubat, prof.Meliha Švraka Mutapčić i prof.Amra Kamber.
Realizatori projekta su nastavnici praktične nastave Damir Alispahić, Gordana Dilaver, Lejla Mehinagić, Alma Dizdar , Hasija Bureković uz angažman učenika smjerova kuhar, ugostiteljski tehničar i poslastičar . Koordinator projekta je pedagogica Nalić Merisa.
Projektna sredstva su usmjerena na pripremanje obroka za korisnike RO Merhameta Zenica.
Vrijedni učenici pod mentorstvom nastavnika praktične nastave kroz praktičnu nastavu pripremili su obroke za 320 korisnika RO Merhameta Zenica, koji su podijeljeni 15.12.2021. godine.
Menadžment škole upućuje iskrene čestitke svim učesnicima projekta, posebno našim učenicima jer su dali svoj doprinos u realizaciji ovog humanog projekta .
"Čovjek postaje velikan shodno stepenu na kojem radi za dobrobit drugih ljudi" Mahatma Gandi.